Skip to content
Attack of the Killer Kast
Attack of the Killer Kast

Norges største podcast om skrekkfilm, sci-fi og B-filmer

  • Hjem
  • Artikler
    • Anmeldelser
    • Nyheter
  • Podcast
    • Attack of the Killer Kast
    • Killer Kast After Hours
  • Premium
    • Bli Premium-medlem
  • Merchandise
  • Om oss
Attack of the Killer Kast
Attack of the Killer Kast

Norges største podcast om skrekkfilm, sci-fi og B-filmer

Måned: oktober 2019

Anmeldelser

De Dødes Tjern (2019)

Chris, 30. oktober 201930. oktober 2019

Det var en spent anmelder som sank ned i kinostolen på storsalen i Oppdal Kulturhus under Ramaskrik 2019. Anledningen var verdenspremiere på «De Dødes Tjern», en ny film basert på André Bjerkés roman med samme navn. Som tidligere har blitt filmatisert med stor suksess av Kåre Bergstrøm i 1958. Såpass stor var suksessen at filmen er å regne som en viktig del av norsk filmhistorie, samt den første norske skrekkfilmen, noensinne. Nyversjonen har med andre ord mye å leve opp til. ...  Les mer

Premium

Episode 13: Sommertid, stifinning og meningen med livet

Chris, 28. oktober 20193. november 2019

Vi snakker vi om at det å stille klokka om sommeren og om vinteren, om stien på øyet til Jørgen. Og i denne episoden får du faktisk svar på hva som er meningen med livet!

Er du ikke Premium-medlem sier du? For usle 39 kroner måneden så får du tilgang til alle episodene av Killer Kast After Hours.

I studio: Chris, Kurt og Jørgen
Intro vignett:Kenny Fong
Bumper:Mitch Music  (Mitch Funk Bumper 3)
Metallsløyd jingle: Ivar Nikolai Fallet & Chris-Erik Kristoffersen (vokal)
Spør Jørgen jingle:Mitch Music (Mitch Funk Bumper 1) & Chris-Erik Kristoffersen (vokal) ...  Les mer

Killer Kast After Hours: (Protected Content)

Anmeldelser

Zombieland: Double Tap

Kurt Morgan Skjæringrud, 26. oktober 201927. oktober 2019

I en tid der zombier har tatt steget fra nisjefilmer til mainstream tv-underholding, blir det i myldret av de levende døde stadig vanskeligere å lage noe nytt. Men, kanskje noe nytt ikke alltid er nøkkelen til suksess?

«Zombieland» fra 2009 klarte å karre til seg en aldri så liten kultstatus, ved å blande klassisk zombie-action, med moderne teenagekomedie-attributter. Ta en dose Romeros Dead-trilogi, en dose The Walking Dead og er par doser teen-angst-filmer, så har du en vinnende oppskrift. Såpass vinnende av vi nå, 10 år etter, får en oppfølger! ...  Les mer

Attack of the Killer Kast

Episode 105: Ramaskrik 2019

Chris, 20. oktober 201920. oktober 2019

Vi har tatt turen til Norges største skrekkfilmfestival, Ramaskrik. I fire dager har vi sett skrekkfilmer, møtt regissører og skuespillere og minglet med andre horrorfans, alt i idylliske omgivelser blant Oppdals vakre fjell og natur.

I denne episoden får du blant annet høre hva vi synes om nyinnspillingen av «De Dødes Tjern», opplevelsen av å se «Fritt Vilt» rundt frysepunktet og ikke minst har vi intervjuer med filmskapere og regissører, fra Severin Eskeland til horrorlegenden Brian Yuzna!

Med: Kurt, Jørgen og Chris
Vignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad ...  Les mer

http://media.blubrry.com/killerkast/attackofthekillerkast.com/podcast/AKK_S12E04.mp3

Podcast: Play in new window | Download

Abonner: Spotify | RSS

Ramaskrik 2019 – Dag 3

Kurt Morgan Skjæringrud, 20. oktober 201920. oktober 2019

Nok en dag på Ramaskrik 2019 er endt. Og nok en dag har vi kost oss i skrekkfilmens tegn. Denne dagen ble da også helt spesiell, da vi fikk æren av å møte, og intervjue en legende!

Kurt startet dagen med 2 sataniske pizzabudfilmer. Kortfilmen «A Hell to Pay» var en skikkelig artig sak, om et pizzabud som må levere pizza til Djevelen himself. Og da nytter det ikke å prøve å stikke av med vekselen!

I Fangorias nyeste spillefilm, «Satanic Panic», er det et kvinnelig pizzabud, som må levere pizza til en upper class satanisk kult, som ikke er så gode på å gi driks.  ...  Les mer

Nyheter

Ramaskrik 2019 – Dag 2

Kurt Morgan Skjæringrud, 19. oktober 201920. oktober 2019

Så var dag 2 på Ramaskrik overlevd. Dette ble nok en dag med oppturer i Oppdal. Vi har sett film sammen med en skrekkfilmlegende, hilst på en Hollywood-regissør, og vært på visning under åpen himmel.

Først ut var kortfilmen «Snørr», regissert av Roar Uthaug. Han er nok bedre kjent som regissør av «Fritt Vilt», «Flukt» og nå Hollywood-filmen «Tomb Raider». Men hans første film var altså kortfilmen «Snørr», en zombie-splatter-komedie, som virkelig slo an! ...  Les mer

Nyheter

Ramaskrik 2019 – Dag 1

Kurt Morgan Skjæringrud, 18. oktober 201918. oktober 2019

Endelig kom vi i Attack of the Killer Kast oss til Ramaskrik, Norges største skrekkfilmfestival. Blant fjell og daler, i idylliske Oppdal, samles nå årlig hundrevis av entusiaster seg til 4 dager med nisjefilm.

Dag 1 ankom vi i tide til verdenspremièren på nyinnspillingen av De Dødes Tjern. I en rimelig fullsatt storsal fikk vi se en så rykende fersk film at den ikke var 100% ferdigstilt ennå. Dog, det gjenstod kun å legge på riktige starttitler, og muligens noe fiksing av lyd her og der. Etter filmen var det Q&A med regissør Nini Bull Robsahm, og hovedrolleinnehaver Iben Akerlie. Sistnevnte får du høre et lite intervju med, i vår neste episode. ...  Les mer

Attack of the Killer Kast

Episode 104: Night of the Creeps

Chris, 9. oktober 20197. oktober 2019

Den gode nyheten er at det har kommet en ny episode, den dårlige nyheten er at det er en episode av Attack of the Killer Kast! Om du vil høre Sigrid og Tønna eller Bjartquist og Jan-Thåmas så har du kommet feil.

Har du derimot sansen for underholdning av ybberste kvalitet så har du kommet så riktig som du kan komme (sa brura). I denne deilige episoden snakker vi om Fred Dekkers kultfilm «Night of the Creeps», en herlig hyllest til 50-tallets sci-fi filmer samtidig som den er en gory horrorkomedie som ikke kunne vært mer 80-talls! Dette er moro!

La ørene dine fylles av våre røster og la oss fortelle nettopp DEG hva vi synes om «Night of the Creeps»! ...  Les mer

http://media.blubrry.com/killerkast/attackofthekillerkast.com/podcast/AKK_S12E03.mp3

Podcast: Play in new window | Download

Abonner: Spotify | RSS

Søk

Attack of the Killer Kast

Attack of the Killer Kast er Norges eneste uavhengige horror/sci-fi/kult podcast. På vår YouTube-kanal finner du filmomtaler, vlogger, intervjuer, live-sending og annet snacks for deg som elsker skrekk, sci-fi og kult-filmer.

Attack of the Killer Kast
I denne splitter nye episoden (Ny og ny, den ble spilt inn for nesten et år siden) av BurgerBaronen tester jeg en microburger fra Abbelen Cheeseburger kjøpt på Nordby Supermarket i Sverige.

Musikk & SFX: Epidemic Sound

BurgerBaronen episoder: 
https://www.youtube.com/playlist?list=PL1_2uCwV4pEK4MEG6bqFx9QqwI0SOS9ya

Bli premium-medlem:
http://attackofthekillerkast.com/gopremium

Merch: http://attackofthekillerkast.com/merch

Besøk oss på: http://attackofthekillerkast.com

#abbelen #burger #food #microwave
En ekslusiv sniktitt på den nye norske skrekkfilmen "Heks" av Severin Eskeland som kommer høsten 2025.

Filmklipp: Eske & Horn Film
Reporter: Kurt Morgan Skjæringrud
Foto: Chris-Erik Kristoffersen

#norskhorror #skrekk #ramaskrik #heks 

Se Allodium her: https://www.youtube.com/watch?v=k5RKtSI815A
We were so lucky to get a few minutes with director, screenwriter and master of horror at Ramakskrik 2023.

We talk about how he started his career, how it is to work with Stephen King, why we love horror-movies and he explains why he´s going to stop making his podcast Post Mortem, as anounced in the John Carpenter episode posted 10/25/24

#mickgarris #mastersofhorror #postmortem
Det har åpnet en ny hamburgersjappe i vårt nærmiljø. Jettz Burger er en svensk kjede som serverer smash-burgere. De har fem sjapper i Stockholm, en i Rena og nå også i Sarpsborg!

Vi testet et åpningstilbud da vi var der. Dobbel Cheeseburger med pommes og drikke for kr 199,-

Bli premium-medlem: http://attackofthekillerkast.com/gopr...

Merch: http://attackofthekillerkast.com/merch

Besøk oss på: http://attackofthekillerkast.com

#jettz #burger #food
Endelig ny episode av BurgerBaronen. Denne gangen er det burgerne fra varmdisken til Spar som står for tur. OBS! Opptakene er gjort i august i fjor, så det kan hende prisene har steget siden da.

Bli premium-medlem: http://attackofthekillerkast.com/gopremium

Merch: http://attackofthekillerkast.com/merch

Besøk oss på: http://attackofthekillerkast.com

Bord til ratt: https://bit.ly/3k9cB34

#burger #food #spar #review
Kurt har vært i postkassa og åpner det som har falt ned i den foran kamera.

#horror #bluray #unboxing
Kurt åpner og viser frem det han har fått i posten den siste tiden.

#horror #bluray #cult #kiss

Besøk oss:
https://attackofthekillerkast.com

Støtt oss:
https://attackofthekillerkast.com/gopremium
Enjoy this scary and relaxing video with over 10 hours of Halloween Ambience. 🎃

Soothing atmosphere, wolf howls and other soothing and scary sounds. Listen to the wind and things crawling in the dark. Perfect for your Halloween Party or just for relaxing. Watch out for the scary ghost girl! 👻

Enjoy!

All sound effects and ambience: Epidemic Sound

#halloweenambiencemusic    #ASMRhalloween
Load More... Subscribe
©2025 Attack of the Killer Kast | WordPress Theme by SuperbThemes