Skip to content
Attack of the Killer Kast
Attack of the Killer Kast

Norges største podcast om skrekkfilm, sci-fi og B-filmer

  • 🏠 Hjem
  • 📝 Artikler
    • 📰 Nyheter
    • 🎬 Anmeldelser
    • 📝 Artikler
  • 🎙️ Podcast
    • 🩸🎙️Attack of the Killer Kast
  • ⭐ Premium
    • ⭐ Bli Premium-medlem
    • 🔑 Logg inn
    • 🍺🎙️ Killer Kast After Hours
    • 🎬 Velg din episode
  • 👕 Merchandise
  • ℹ️ Om oss
    • ℹ️ Om oss
    • 💡 Våre samarbeidspartnere
Attack of the Killer Kast
Attack of the Killer Kast

Norges største podcast om skrekkfilm, sci-fi og B-filmer

Day of the Reaper (1984)

Espen Hansrud, 14. november 201511. november 2015

vlcsnap-2015-11-06-12h02m08s796

Regi: Tim Ritter – Utgivelse: SRS Cinema (DVD)

På en helt vanlig dag bestemmer Jennifer og vennene hennes seg for å dra på en liten utflukt. De tar turen innom stranden for å bade og sleike sol, uvitende om hva som venter dem. Hadde de enda tatt med seg pepperspray, eller en colt, for en gal morder er nemlig på frifot. Og det er ikke hvem som helst. Han blir kalt «The Reaper»- en kannibalistisk morder som gjerne kutter deg opp og spiser deg rå!

Jeg har en dårlig magefølelse..
Lurer på hva fremtiden vil bringe..

Flere av venninnene til Jennifer mister livet i møte med «the reaper», og hun må selv ta opp kampen mot ham. I frykt for og havne på en middagstallerkenen må hun grave dypt etter motet som skal til. Det er ingen enkel oppgave når man har sett flere av vennene sine blitt kuttet opp og spist. Med bistand fra en ung etterforsker, tar hun opp stridsøksen og går ut i sin livs verste kamp.

Man blir så sulten av denna drepinga!
Man blir så sulten av denna drepinga!

«Day of the Reaper» har en stemningsfull, og «ostete» atmosfære. En real amatørproduksjon, som regissør Tim Ritter mekket sammen før han ble myndig og fremdeles satt på skolebenken. Skuespillerne i filmen består stort sett av hans medelever! Den er opprinlig filmet på 8mm rull uten lyd. Lydspor er da lagt på i ettertid, og er ikke synkronisert overhodet. Man ser en kjeft beveger seg og etterpå kommer lyden. Ellers er det noen slitsomme soundtracks i filmen. Blod og gørr ser jo noe tvilsomt ut, men holder et greit nivå. Knoklene man ser i noen av scenene derimot, er nok lånt rett fra klasserommet. Men til tross, det er en slasher!

Noen som har dusjsåpe? Gjerne scrub!
Noen som har dusjsåpe? Gjerne en scrub også!

I denne utgaven er ikke bildet forbedret stort, og det er heller ikke meningen. Her skal man få følelsen av å se filmen i formatet den opprinnelig er i. Jeg synes det passer denne filmen godt, fordi jeg tror effektene her tar seg best ut på denne måten. Er du nysgjerrig på tidlige amatørslashere, kan denne være å utforske. For de av dere som har sett den dansk-produserte filmen «Grotesk«, er det flere likhetstrekk mellom disse filmene. Hva handlingen angår går det mest i mord, blod og gørr. Men hva gjør vel det? Konklusjonen min blir som følger: Ingen slasher fra øverste hylle. Man kan utvilsomt bruke 71 minutter av livet på denne filmen. Den er såpass dårlig at det blir underholdene til tider, å det «kan» være en god kombinasjon. Sett på deg b-film brillene og se filmen da vel!

Tim Ritter er trolig mest kjent for filmen «Killing Spree» fra 1987. Tidvis har han regissert flere filmer opp gjennom årene, og i nyere tid har han sammen med flere andre regissører gitt ut filmen «HI-8» (horror independent 8) fra 2013, som kan være verdt å sjekke ut. Han har hele veien vært tro mot horror sjangeren.

terning_to

Anmeldelser 80sb-filmslash-vemberslasher

Innleggsnavigasjon

Previous post
Next post

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Du må være innlogget for å kunne kommentere.

Søk

Attack of the Killer Kast

Attack of the Killer Kast er Norges eneste uavhengige horror/sci-fi/kult podcast. På vår YouTube-kanal finner du filmomtaler, vlogger, intervjuer, live-sending og annet snacks for deg som elsker skrekk, sci-fi og kult-filmer.

Attack of the Killer Kast
Julen står for døra, og hva passer vel bedre enn en tur til Finland for å grave fram den egentlige nissen? I denne episoden tar vi for oss Rare Exports, julegrøsseren som kombinerer folkeeventyr med svart humor.



En internasjonal forskningsgruppe graver fram en julehemmelighet 486 meter under Lapplands jord, og det viser seg at den ekte nissen ikke akkurat er typen som deler ut gaver. 



Er Rare Exports en sjelden perle av finsk eksportfilm eller er dette noe som bare täytyy haudata? Svaret har vi i årets siste episode av Attack of the Killer Kast. Høres i 2026!



Med: Jørgen, Chris og KurtIntromusikk: Darren CurtisVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet & Aleksander U. Serigstad
Nora har etter hendelsene i den første filmen trukket seg helt tilbake, og bor nå mer eller mindre isolert i farens gamle hytte. Men når staten igjen trenger ekspertisen hennes, blir Andreas sendt ut for å overtale henne til å komme tilbake.



På Vemork skjuler det seg nemlig et hemmelig prosjekt – langt mer alvorlig enn noen hadde forestilt seg: et megatroll. Trollet ligger i en slags dvale, helt til Nora klarer å vekke det til live igjen. Når sikkerhetstiltakene samtidig svikter, har Norge nok en gang et troll på frifot.



Dermed må Nora, Andreas og kaptein Kris – som nå er blitt major – nok en gang ut på trolljakt. Men hva stopper egentlig et rasende, 50 meter høyt megatroll på frammarsj? Nora har heldigvis en plan. Hun kjenner nemlig til enda et troll som kan gi motstand. Dermed er det duket for en ekte norsk «battle of the giants».



Vi digget Troll da den kom i 2022, og har skyhøye forventninger til oppfølgeren. Klarer den å levere varene? Hør vår spoilerfrie anmeldelse.



Troll 2 har premiere på Netflix 1. desember.Med: Chris og KurtIntromusikk: Darren CurtisVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet & Aleksander U. Serigstad
Etter en bilulykke begynner en fotograf og kjæresten hans å se noe uhyggelig på bildene han tar – skygger, ansikter… og noe som ikke vil forsvinne. Jakten på sannheten leder dem rett inn i en mørk fortid – og mot en ånd som nekter å slippe taket.



Dette er historien i både den thailandske originalen Shutter (2004) og den amerikanske remaken Shutter (2008).Men hvilken film treffer hardest? Hvilken bør du se – og hvilken bør du styre unna?Det finner du ut i denne episoden av Attack of the Killer Kast! 👻



Med: Chris, Jørgen og KurtIntromusikk: Darren CurtisVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet & Aleksander U. Serigstad
Alejandro Jodorowsky tar oss med inn i et mareritt av blod, sirkus og religiøs galskap!Vi snakker om filmen der mor styrer sønnen fra graven, elefanter blør fra snabelen, og kjærligheten kanskje – bare kanskje – kan bryte forbannelsen.



En surrealistisk blanding av Psycho, sirkus og guddommelig galskap. Bli med når vi prøver å finne ut hva som egentlig er greia med Santa Sangre!



Denne filmen er det Krister Ottesen som har valgt at vi skal snakke om. Har du lyst til at vi skal lage en episode om din favorittfilm? Gjør som Krister og bli Premium+-medlem du også!



Med: Chris, Jørgen og KurtIntromusikk: Darren CurtisVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet & Aleksander U. Serigstad
The Descent er i disse dager aktuell med en ny 4K scan som virkelig løfter filmen opp til nye klaustrofobiske høyder. Vi tok en prat med regissør Neil Marshall under Ramaskrik 2025 hvor han var og presenterte den nye scannen av The Descent.
For femte gang har vi tatt turen til Norges skumleste skrekkfilmfestival: Ramaskrik! Tradisjonen tro ble det både Bolleland, Domus og Skifer…. ja, også skrekkfilmer da. MANGE skrekkfilmer! Dersom du vil høre om vi vant quizen i år, ja da må du høre på episoden!



Med: Chris, Jørgen og KurtIntromusikk: Darren CurtisVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet & Aleksander U. SerigstadBli premium-medlem: attackofthekillerkast.com/gopremium
Trolljegeren og Ramaskrik fyller begge 15 år i år, og hva er da mer naturlig enn å vise troll-mockumentaren i Villmarksleiren i Oppdal under årets festival i stummende mørke?

Vi tok en prat med den legendariske John M. Jacobsen som var produsent på filmen og fotograf Hallvard Bræin om hvordan Trolljegeren så dagens lys.

Bli medlem av Attack of the Killer Kast:
http://attackofthekillerkast.com/gopremium

Merch: 
http://attackofthekillerkast.com/merch

Besøk oss på: 
http://attackofthekillerkast.com

#podcast #horror #trollhunter #trolls
Hva skjer når ensomhet møter silikon? Kenneth utvikler et urovekkende forhold til en livaktig sexdukke, samtidig som han prøver å navigere sitt forhold til kollegaen Lisa. Vi snakker om filmens mørke humor, psykologiske spenning og dens plass i 2000-tallets skrekklandskap.



Denne filmen er det Roger Høvring som har valgt at vi skal snakke om. Har du lyst til at vi skal lage en episode om din favorittfilm? Gjør som Roger og bli Premium+-medlem du også!



Med: Chris, Jørgen og KurtIntromusikk: Darren CurtisVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet & Aleksander U. Serigstad
Nå er den endelig her! Filmen som var umulig å distribuere har funnet veien til kinoer over hele verden, inkludert lille Norge, takket være Another World Entertainment! Remaken av kanskje verdens beste B-film, The Toxic Avenger er ute i ny drakt med et astronomisk budsjett til en Troma-film å være. Men det store spørsmålet vi alle stiller oss: Klarer den å nå originalen fra 1984 til knærne? Kun en norsk podcast har svaret!



Med: Chris, Jørgen og KurtIntromusikk: Darren CurtisVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet & Aleksander U. Serigstad
Abonner

Ansvarlig redaktør: Chris-Erik Kristoffersen I Org. nr. 936085075

©2026 Attack of the Killer Kast | WordPress Theme by SuperbThemes