Skip to content
Attack of the Killer Kast
Attack of the Killer Kast

Norges største podcast om skrekkfilm, sci-fi og B-filmer

  • 🏠 Hjem
  • 📝 Artikler
    • 📰 Nyheter
    • 🎬 Anmeldelser
    • 📝 Artikler
  • 🎙️ Podcast
    • 🩸🎙️Attack of the Killer Kast
  • ⭐ Premium
    • ⭐ Bli Premium-medlem
    • 🔑 Logg inn
    • 👕 Bestill årets t-skjorte for Premium+-medlemmer!
    • 🍺🎙️ Killer Kast After Hours
    • 🎬 Velg din episode
  • 👕 Merchandise
  • ℹ️ Om oss
    • ℹ️ Om oss
    • 🤝 Samarbeidspartnere
Attack of the Killer Kast
Attack of the Killer Kast

Norges største podcast om skrekkfilm, sci-fi og B-filmer

Bad Milo! (2013)

Pål Frostad, 16. november 201826. november 2018

Når rumpa tar kontroll…

Vi følger Duncan som jobber i et aksjemeglerfirma. Alt går bra på jobben, men han sliter med mageproblemer på privaten. Men en dag finner han ut at mageproblemene skyldes et monster som holder til i innvollene hans. Det skaper mildt sagt problemer når monsteret, som er litt av en morder, kommer ut og biter fra seg. Vi blir med Duncan i en tid imens han forsøker å finne ut av mysteriet med sitt indre monster…

Grøsserkomedier er noe som fungerer godt sammen. Komedien er derimot litt nedtonet i filmen og kunne med fordel tatt mer plass. Det er mer fokus på drama i Bad Milo. Vi får se hvordan hovedpersonen kan kontrollere sitt indre monster. Og dette er det helt klart kuleste med filmen. Mener det å se hvordan de to henger sammen. Det negative er at filmen kan virke litt treg til tider og da særlig i begynnelsen der ting ikke akkurat rusher fremover. Det tar litt tid før filmen kommer til poenget og konseptet er noe enkelt i filmen, og selv om filmen er litt småsnedig laget, så er ikke innholdet like fengende til en hver tid.

Filmen begynner i høyt tempo med at en hovedpersonen blir jaget i gatene av et monster. Det hele blir akkompagnert av thememusikken som minner om den i Men in Black. Men etter åpningscenen går ting med ett langt tregere. Dette er dog ikke en Oscarfilm, men den har mye bra sider med seg. Filmen er godt laget med tanke på kamera-utsnitt, vinkler og måter å fortelle historien på filmatisk. Skuespilleren i front ser ut som han er mye eldre enn jeg først tror. Ken Marino er heller ikke det ankeret i front som filmen trenger. Da er Peter Stormare en del bedre, selv om ikke han heller klarer å redde filmen helt fra å ende opp litt midt på treet.

Jeg hadde sett for meg å få en litt mer stemningsfull skrekkfilm. Det er dog noe sjarme i skapningen som kommer ut av hovedpersonen. Det er litt moro første gang vi ser monsteret. Det ligner på en tykkere og mer småskummel versjon av ET. Filmen har tøffe effekter og særlig på Milo, som er bra skapt. Det blir dog mye blod i filmen selv om du ikke ser så mye oversiktlige bilder av når monsteret inni hovedpersonen dreper.

Hadde håpet filmen skulle ha litt mer ‘hardcore’ skrekk i seg. Ofte er stemninger som skapes i filmer det jeg synes er kulest med en film i tillegg til det visuelle, men denne filmen skuffet meg i å være litt for konvensjonell i oppbygningen. Dette kan minne litt om filmen Gremlins eller lignende, men uten den helt store eventyrfealingen og mystikken. Monsteret er dog ikke like søt som Gizmo, men har litt samme typer lyder den lirer av seg. Og selv om noe av det spennende med filmen er å se hvordan dette monsteret operer, så er ikke dette like imponerende kokt i hop som den nevnte klassikeren som hadde mer sjarme og humor med seg.

Jeg synes ikke at filmskaperne hadde nok å komme med og at filmen føles noe hul til tider. Det blir rett og slett for lite som skjer i handlingen. Dette fremstår litt som en krysning mellom en flinkis ‘festivalfilm’ og en skrekkfilm. Bare at filmen ikke blidgjør noen av de to fraksjonene godt nok fordi filmen ikke knekker koden for hvordan man skal underholde skikkelig. Det blir dog ikke direkte dårlig, heller mer vekslende hvor underholdende dette fremstår. Det er akkurat som jeg gjennomskuer litt av det jeg blir frembudt og dermed faller litt ut av filmen.

Konklusjon
Dette koker ned til en veldig sær skrekkdramagreie. Noen av scenene føles ikke kul nok som da to monstere slåss mot hverandre, som egentlig skal være noe av det kuleste. Det å få avslørt mystikken rundt monsterne er dog det beste filmen har å komme med, bare synd dette ikke er engasjerende nok presentert slik at jeg bryr meg skikkelig om filmen.

Du kan si hva du vil om budsjett og dette ser langt i fra ut som noen b-film, men likevel liker jeg bedre blandingen i mange b-pregede skrekkfilmer enn det dette forsøket på en film som ikke klarer å vekke godfølelsen i meg. Filmen er dog helt ok å se, men klarer ikke å stå ut i mengden, hverken som skrekkfilm eller som et stykke filmkunst. Til det er dette alt for forsiktig og underfortalt med et manus som føles mer som et konsept enn ferdig filmmateriale. Enden på visen er også noe enkel og rar.

Makikast:

Anmeldelser monster

Innleggsnavigasjon

Previous post
Next post

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Du må være innlogget for å kunne kommentere.

Søk

Attack of the Killer Kast

Attack of the Killer Kast er Norges eneste uavhengige horror/sci-fi/kult podcast. På vår YouTube-kanal finner du filmomtaler, vlogger, intervjuer, live-sending og annet snacks for deg som elsker skrekk, sci-fi og kult-filmer.

Attack of the Killer Kast
Ni år har gått siden forrige forsøk på å blåse liv i mumien på blockbuster-nivå – ja, vi ser på deg, The Mummy. Filmen som skulle kickstarte Universal sitt såkalte Dark Universe endte i stedet med å begrave hele prosjektet – ikke helt ulikt mumien selv.



Nå er det Lee Cronin sin tur til å grave opp det klassiske monsteret… og gi det en ganske annen behandling.



Åtte år etter at Katie forsvinner i Kairo, dukker hun plutselig opp igjen – i en sarkofag. Hun flytter hjem til familien i håp om å legge traumene bak seg, men det blir fort tydelig at noe er veldig, veldig galt. Det som skulle vært en etterlengtet gjenforening, utvikler seg raskt til et klaustrofobisk mareritt.



Med: Chris og KurtVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
I noen episoder løfter vi frem filmer vi mener fortjener litt mer oppmerksomhet – dette er en slik episode. Denne gangen snakker vi om den lille, sjarmerende og undervurderte slasheren fra 1991: Popcorn.



En gruppe filmstudenter arrangerer en skrekkfilmfestival på en nedlagt kino, komplett med gamle filmer og tilhørende gimmicker: elektrifiserte seter, en gigantisk mygg på vaier og illeluktende dufter – alt i ekte William Castle-stil.



Men under denne kvelden i skrekkens tegn begynner noen å drepe arrangørene, én etter én. Og ikke nok med det – morderen er en mester i forkledning og kan være hvem som helst.



Popcorn er en slasher full av idéer – kanskje litt for mange? Selv om ikke alle trådene nøstes helt opp, er dette en underholdende film proppfull av sjarm. Et must for alle slasherfans… og tør vi si det: en ekte hidden gem?



Med: Chris og Kurt



Vignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
19. mars 2026 døde actionfilm-legenden Chuck Norris. De senere årene har han blitt like kjent for Chuck Norris-vitser og memes som filmene sine – men disse morsomhetene kommer jo fra et sted: Han er BADASS! 



Hvilken bedre måte å hedre han på enn å snakke om Cannon sitt forsøk på å lage en blockbuster – med hele 12 millioner dollar i budsjett og deres nye action-konge Chuck Norris i hovedrollen?



USA blir invadert og landet havner i anarki og kaos og det er bare en mann som kan rydde opp. En mann kledd i denim fra topp til tå, som double-wielder uzier og wrestler litt med alligatorer på fritiden: Matt Hunter. 



Med: Chris og Kurt



Vignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
Heis opp buksa og teip brillene – i denne episoden tar vi turen til gjengen i Lambda Lambda Lambda når vi går løs på alle Revenge of the Nerds-filmene… ja, til og med den hvor Booger gifter seg!



Revenge of the Nerds er en viktig film i nerdekulturen. For første gang ble nerdene fremstilt som noe mer enn bare tapere foran en datamaskin – her kunne de slå tilbake… og ikke minst få damene. Ja, vi må selvfølgelig snakke om DEN scenen.



Vi tar også turen innom oppfølgerne, den stadig mer kaotiske utviklingen av serien – og de litt mindre vellykkede forsøkene på å dra konseptet inn i moderne tid igjen.



Med: Chris og Kurt



Vignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
30 år etter har gått siden drapene i Woodsboro, og Sidney har bosatt seg i Pine Grove, med mann og barn. Når hennes eldste datter Tatum, blir terrorisert av en morder utkledd som Ghostface må Sidney ta et (foreløpig) siste oppgjør med fortiden...



You Scream, I Scream, We all Scream for... Scream?



Med: Chris, Kurt og Håkon fra podcasten Spæll



Vignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
Dra Kraken bortåt glaset, så sett vi oss og ser: en rykende fersk, norsk monsterfilm signert Pål Øie? Ja takk!Et lite fiskeoppdrettsanlegg, med en grådig sjef, har kommet opp med en banebrytende oppfinnelse, hvor lakselus drepes ved hjelp av lydbølger. Pumpet ut på en spesifikk frekvens, så er metoden både effektiv og naturvennlig. Problemet oppstår når japanske investorer skal komme på besøk, og den grådige sjefen vil forsikre seg om at all lus holder seg milevis unna, og hemmeligholder at han har gitt ordre om å øke frekvensen. Det blir fort tydelig at fjorden, og dens beboere, reagerer. Marinebiologen Johanne må tilbake til gamle trakter for å sjekke ut hva som foregår. Spørsmålet er bare om det er i tide.



Monsterfilmer er det nye store innenfor norsk film, men hvordan er Kraken i forhold til Troll og Troll 2? Er den verdt å bruke tiden på? Gjett hvem som har fire tomler og har svaret?I studio: Chris og Kurt



Vignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
Det finnes uten tvil mange fantastiske filmer basert på Stephen King-bøker. Jaggu har han ikke skrevet manus til noen selv også. Men det finnes også utrolig mange dårlige filmer skrevet av, eller basert på bøker skrekkmesteren har skrevet – men hvilke er de dårligste?



Fortvil ikke, vi har svaret! Vi har skrapt bunnen av bøtta og sett de mest elendige filmene, slik at du slipper. Men vi har ikke gjort dette alene! Med på laget har vi Espen Aukan, manusforfatteren bak Netflix-filmene Troll, Troll 2 og Vikingulven. Han er den største Stephen King-fanen vi kjenner, så vi bare måtte spørre om han ville bli med. Heldigvis sa han ja.



Etter ukesvis med krangling, biting, blod, tårer og svette kan vi stolt presentere vår liste over de 10 DÅRLIGSTE Stephen King-filmene.



I studio: Chris, Kurt og Espen Aukan



Vignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
Riktig godt nytt år, alle sammen! Vi er tilbake, klare for 2026! Men før vi tar tak i det nye året, så velger vi å se tilbake på året som har vært: I denne episoden snakker vi om de filmene og seriene som vi likte ALLER best i 2025.



Med: Chris og KurtVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet & Aleksander U. Serigstad



Episodegrafikken er laget ved hjelp av KI.
Julen står for døra, og hva passer vel bedre enn en tur til Finland for å grave fram den egentlige nissen? I denne episoden tar vi for oss Rare Exports, julegrøsseren som kombinerer folkeeventyr med svart humor.



En internasjonal forskningsgruppe graver fram en julehemmelighet 486 meter under Lapplands jord, og det viser seg at den ekte nissen ikke akkurat er typen som deler ut gaver. 



Er Rare Exports en sjelden perle av finsk eksportfilm eller er dette noe som bare täytyy haudata? Svaret har vi i årets siste episode av Attack of the Killer Kast. Høres i 2026!



Med: Jørgen, Chris og KurtIntromusikk: Darren CurtisVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet & Aleksander U. Serigstad
Abonner

Ansvarlig redaktør: Chris-Erik Kristoffersen I Org. nr. 936085075

©2026 Attack of the Killer Kast | WordPress Theme by SuperbThemes