Skip to content
Attack of the Killer Kast
Attack of the Killer Kast

Norges største podcast om skrekkfilm, sci-fi og B-filmer

  • 🏠 Hjem
  • 📝 Artikler
    • 📰 Nyheter
    • 🎬 Anmeldelser
    • 📝 Artikler
  • 🎙️ Podcast
    • 🩸🎙️Attack of the Killer Kast
  • ⭐ Premium
    • ⭐ Bli Premium-medlem
    • 🔑 Logg inn
    • 👕 Bestill årets t-skjorte for Premium+-medlemmer!
    • 🍺🎙️ Killer Kast After Hours
    • 🎬 Velg din episode
  • 👕 Merchandise
  • ℹ️ Om oss
    • ℹ️ Om oss
    • 🤝 Samarbeidspartnere
Attack of the Killer Kast
Attack of the Killer Kast

Norges største podcast om skrekkfilm, sci-fi og B-filmer

Poolboy: Drowning Out the Fury

Jørgen, 18. april 201422. februar 2015

Regi: Garrett Brawith – Utgivelse: DarkNight Pictures / Screen Media Films, DVD, Region 2

Poolboy

«Poolboy: Drowning Out the Fury» er en film som overrasker og byr på langt mer enn hva komedier i dag pleier å gjøre.


Jeg forventet en b-film type action, i stedet fikk jeg en spoof på b-film og b-filmproduksjon. For eksempel når noen blir skutt går det litt tid, så får skuespilleren helt en bøtte med blod over seg. Personer blir dubbet slik at det tydelig ikke skal matche munnen til den som snakker. I tillegg benyttes det «rustne» arkivklipp som på ingen måte passer naturlig inn, men som kaller på latteren. En annen ting er at filmen blir stadig avbrutt så filmskaperen og folk fra produksjonen får mulighet til å snakke om filmen før filmen kan fortsette.

"Slapp av, det er bare blod..."
«Slapp av, det er bare blod…»

Vår helt, Sal Bando (Kevin Sorbo), har en fortid som vietnam-veteran som tærer på han. Bando kommer tilbake til California og et land som er blitt helt ukjent for ham. Meksikanerne har nå monopol på rengjøring av bassenger og Bando begir seg derfor ut på et brutalt oppdrag:
1. Gjenvinne sitt yrkesområde
2. Ta hevn på Caesar (Danny Trejo), mannen som drepte hans kone og sønn.

"Skulle jeg sendt fax i stedet?"
«Glemte jeg å kjøpe klortabletter nå igjen?»

Filmen er innom flere former for komedie: satire, parodi, sarkasme, mockumentary med mer. Det meste gjort på en gjennomført måte.

Bildekvalitet:
Bilde er bra og er som det forventes til en slik type film.

Lyd:
Lydsporet er i Dolby Digital 5.1 og er klart og tydelig.

Ekstramateriale:
Kun trailere på denne utgivelsen. Kunne vært interessant med et kommentatorspor.

Absolutt en film som er verdt å se med all sin galskap om man savner en god komedie av den gamle sorten.

Karakter:
terning_tre

Anmeldelser Danny Trejogarrett brawithkevin sorbokomediemockumentaryparodipoolboy

Innleggsnavigasjon

Previous post
Next post

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Du må være innlogget for å kunne kommentere.

Søk

Attack of the Killer Kast

Attack of the Killer Kast er Norges eneste uavhengige horror/sci-fi/kult podcast. På vår YouTube-kanal finner du filmomtaler, vlogger, intervjuer, live-sending og annet snacks for deg som elsker skrekk, sci-fi og kult-filmer.

Attack of the Killer Kast
Er fysisk film død? DVD-en er for lengst erklært begravet, mens Blu-ray og 4K fortsatt kjemper for livet i en verden hvor stadig mer film forsvinner inn i strømmetjenestene.



I denne episoden diskuterer vi om fysiske medier faktisk har en fremtid. Hvorfor skal man eie filmen når man kan strømme den? Hva skjer når filmen plutselig forsvinner fra katalogene? Og kan folkefinansiering være redningen for kultfilm på fysisk format?



Vi snakker om DVD, Blu-ray, 4K, streaming, samlermani og hvorfor vi tydeligvis fortsatt ikke klarer å gi slipp på plastboksene våre.



Med: Chris og KurtIntromusikk: Darren CurtisVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
Hvordan kan en film med Ridley Scott, Tom Cruise, Tim Curry som Darkness og et produksjonsdesign som ser ut som en feberdrøm være såpass glemt?



Denne gangen graver vi frem Ridley Scotts Legend – en film med enhjørninger, mørkets fyrste med enorme horn, glitter, røyk, såpebobler og Tom Cruise i en frisyre som skriker 80-tallet. Og hva er egentlig greia med tennene hans?!



Vi har sett filmen både med Jerry Goldsmiths originale score og versjonen med musikk fra Tangerine Dream, og selvfølgelig må det diskuteres hvilken av dem som fungerer best.



Er Legend en undervurdert fantasyklassiker, en overdådig feberdrøm eller bare en gigantisk, veldig dyr musikkvideo?



Det blir mørke krefter, sataniske horn, enhjørninger, rare tenner, Jerry Goldsmith, Tangerine Dream og en god dose Killer Kast-prat når vi tar turen inn i Ridley Scotts magiske skog.Med: Chris og KurtVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
Mel Brooks har rundet 100 år, og vi fortsetter markeringen med del to av vår gjennomgang av filmografien hans!



Vi tar for oss resten av de elleve filmene Mel Brooks har regissert – fra Silent Movie og High Anxiety, via History of the World, Part I og Spaceballs, til Life Stinks, Robin Hood: Men in Tights og Dracula: Dead and Loving It.



Det blir parodier, slapstick, gamle vitser, nye vitser, høye topper og noen ganske dype daler når vi forsøker å finne ut hvor lenge Mel Brooks egentlig klarte å holde koken.



Og helt til slutt skal vi selvfølgelig kåre vår favoritt. For nå skal det avgjøres: Who’s on first? Who’s on second? Who gives a shit?Med: Chris og KurtVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
Mel Brooks har rundet 100 år, og det må selvfølgelig markeres med en skikkelig gjennomgang av filmografien hans!



Vi går gjennom de elleve filmene Mel Brooks har regissert – fra debuten med The Producers og videre gjennom blant annet Blazing Saddles, Young Frankenstein og resten av de elleville komediene som gjorde Brooks til en av Hollywoods aller største satirikere.



Her er det så mye å snakke om at vi har fordelt moroa over to episoder. Finn fram popcornet, len deg tilbake og kos deg – It's good to be the king!
De døde står opp igjen. Gnaghi sier "Gna". Rupert Everett ser konstant lei av livet ut. Og på et tidspunkt slutter filmen å late som om den følger normale regler.



I denne episoden snakker vi om Cemetery Man (Dellamorte Dellamore) fra 1994 – en italiensk kultklassiker som blander zombier, svart komedie, erotikk, eksistensiell angst og ren drømmelogikk i en salig suppe.



Vi forsøker å forstå hva filmen egentlig handler om, diskuterer våre teorier om slutten og hvorfor dette kanskje er en av de merkeligste filmene vi har hatt på programmet.



Gna.



Med: Chris og KurtVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. SerigstadØvrig musikk: Oleksii Holubiev, Pixabay og Alex Morgan, Pixabay
Klemt mellom splatterkaoset i Braindead og Bad Taste og den kommende Ringenes Herre-suksessen finner vi Peter Jacksons herlige 90-tallsmareritt The Frighteners – filmen hvor Michael J. Fox svindler folk med spøkelser mens Jeffrey Combs går fullstendig av hengslene i bakgrunnen.



Fox spiller Frank Bannister – en småsvindler som bruker spøkelser til å tjene penger, helt til en mystisk og dødelig skikkelse begynner å herje i byen. Resultatet er en herlig miks av horror, komedie, serial killer-thriller og ren tegnefilmenergi.



I denne episoden tar Attack of the Killer Kast turen tilbake til 1996 for å snakke om spøkelser, seriemordere, tidlig CGI-kaos og hvorfor The Frighteners gikk fra kinoflopp til kultklassiker. Vi er også innom Jake Busey, R. Lee Ermey, videobutikk-nostalgi og hvorfor dette føles som en film ingen egentlig hadde fått lov til å lage i dag.



Med: Chris og KurtVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
Ni år har gått siden forrige forsøk på å blåse liv i mumien på blockbuster-nivå – ja, vi ser på deg, The Mummy. Filmen som skulle kickstarte Universal sitt såkalte Dark Universe endte i stedet med å begrave hele prosjektet – ikke helt ulikt mumien selv.



Nå er det Lee Cronin sin tur til å grave opp det klassiske monsteret… og gi det en ganske annen behandling.



Åtte år etter at Katie forsvinner i Kairo, dukker hun plutselig opp igjen – i en sarkofag. Hun flytter hjem til familien i håp om å legge traumene bak seg, men det blir fort tydelig at noe er veldig, veldig galt. Det som skulle vært en etterlengtet gjenforening, utvikler seg raskt til et klaustrofobisk mareritt.



Med: Chris og KurtVignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
I noen episoder løfter vi frem filmer vi mener fortjener litt mer oppmerksomhet – dette er en slik episode. Denne gangen snakker vi om den lille, sjarmerende og undervurderte slasheren fra 1991: Popcorn.



En gruppe filmstudenter arrangerer en skrekkfilmfestival på en nedlagt kino, komplett med gamle filmer og tilhørende gimmicker: elektrifiserte seter, en gigantisk mygg på vaier og illeluktende dufter – alt i ekte William Castle-stil.



Men under denne kvelden i skrekkens tegn begynner noen å drepe arrangørene, én etter én. Og ikke nok med det – morderen er en mester i forkledning og kan være hvem som helst.



Popcorn er en slasher full av idéer – kanskje litt for mange? Selv om ikke alle trådene nøstes helt opp, er dette en underholdende film proppfull av sjarm. Et must for alle slasherfans… og tør vi si det: en ekte hidden gem?



Med: Chris og Kurt



Vignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
19. mars 2026 døde actionfilm-legenden Chuck Norris. De senere årene har han blitt like kjent for Chuck Norris-vitser og memes som filmene sine – men disse morsomhetene kommer jo fra et sted: Han er BADASS! 



Hvilken bedre måte å hedre han på enn å snakke om Cannon sitt forsøk på å lage en blockbuster – med hele 12 millioner dollar i budsjett og deres nye action-konge Chuck Norris i hovedrollen?



USA blir invadert og landet havner i anarki og kaos og det er bare en mann som kan rydde opp. En mann kledd i denim fra topp til tå, som double-wielder uzier og wrestler litt med alligatorer på fritiden: Matt Hunter. 



Med: Chris og Kurt



Vignett fremført av: Filmjunkiene v/Ivar Nikolai Fallet og Aleksander U. Serigstad
Abonner

Ansvarlig redaktør: Chris-Erik Kristoffersen I Org. nr. 936085075

©2026 Attack of the Killer Kast | WordPress Theme by SuperbThemes